Lokalizator

52° 26' 56" N   17° 7' 37" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Poznań znajduje się w odległości 22km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie

wirtualne wycieczki - Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie Muzeum powstało w 1977 roku z inicjatywy Wojewódzkiej Rady Łowieckiej w Poznaniu. Od 1982 roku jest oddziałem Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Usytuowane jest przy Szlaku Piastowskim w miejscowości Uzarzewo, oddalonej 15 kilometrów od Poznania. Mieści się w dziewiętnastowiecznym pałacu położonym w sześciohektarowym parku krajobrazowym o urozmaiconej rzeźbie terenu, w którym rośnie około 1000 drzew. Wśród nich sześć jest pomnikami przyrody. Drugim zabytkowym budynkiem jest stajnia-wozownia, w której od 1993 roku znajduje się ekspozycja przyrodnicza.

W pomieszczeniach pałacu znajduje się ekspozycja poświęcona historii łowiectwa – tej bardzo odległej, odtworzonej na podstawie wykopalisk, a także tej całkiem bliskiej sięgającej XX wieku. W dziale archeologicznym wyeksponowane są narzędzia jakimi posługiwali się pierwsi myśliwi. Ukazane są również dawne techniki myśliwskie oraz broń, akcesoria i trofea łowieckie. W salach ekspozycyjnych i w salonie myśliwskim zobaczyć można wyroby sztuki inspirowanej łowiectwem. W stajni- wozowni przedstawiono środowiska zwierząt łownych z gatunkami charakterystycznymi dla Wielkopolski.

Muzeum posiada bibliotekę liczącą ponad tysiąc woluminów obejmujących książki i czasopisma o tematyce przyrodniczej i łowieckiej.

Panoramy

panoramy - Wystawa stała: "Środowisko zwierząt łownych"
panoramy - Wystawa stała: "Środowisko zwierząt łownych"
panoramy - Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie
panoramy - Wystawa: "Łowiectwo w sztuce"
panoramy - Salon myśliwski
panoramy - Wystawa czasowa: "Papugi Świata"
panoramy - Wystawa Stała: "Trofea egzotyczne z kolekcji Adama Smorawińskiego"
panoramy - Wystawa Stała: "Trofea egzotyczne z kolekcji Adama Smorawińskiego"