Lokalizator

52° 39' 0" N   19° 4' 57" E

Dodaj do...

Pałac Bursztynowy

Pałac Bursztynowy we Włocławku to kompleks hotelowy, restauracyjny, konferencyjny i rekreacyjny – oaza piękna pod każdą postacią – marmurowe wariacje, zielone pejzaże, iluminacje świetlne, kaskady wodne, przestrzeń oraz misteria tkanin, obrazów i formy. Powstał jako hołd Fundatora Pana Krzysztofa Grządziela dla Swojej i wszystkich Mam i jest częścią Fundacji "Samotna Mama", która pomaga Rodzinom niepełnym, przeznaczając cały dochód z działalności gospodarczej właśnie na tą pomoc.

Na powierzchni 4ha znajduje się główny pałacowy budynek mieszczący część Hotelową, Sale Konferencyjne, Restaurację i imponującą Salę Balową oraz Pub i Saunę. Magnetyzująca bryła budynku głównego z elewacją z piaskowca jest położona w centralnej części kompleksu i otoczona pałacowymi alejkami wysadzonymi 30 tysiącami roślin oraz granitowymi fontannami i rzeźbami. W okresie trzech pór roku Państwa zmysły będą cieszyć między innymi kwitnące forsycje, azalie, rododendrony, róże i hortensje, a wśród rzadko pobrzmiewających nazw mamy w ogrodach złotokapy, hibiskusy i weigelie. Zima przywita Państwa oszronionymi gałązkami jodeł, dębów, buków i ostrokrzewów.

Do dyspozycji gości jest 30 pokoi – apartament oraz pokoje 1-, 2- i 3-osobowe, wyposażone w tv, internet, telefon oraz mini-bar. Pokoje są klimatyzowane, z widokiem na park lub na ogrody Pałacu.

Pałacowa Restauracja zaspokoi najbardziej wymagające gusta serwując wyszukane dania z ryb, owoców morza i szlachetnych gatunków mięs, wszystko przyrządzone ręką Mistrza i okraszone estetycznymi akcentami.

W części wschodniej ogrodów znajduje się Amfiteatr na Wodzie z szemrzącym wodospadem, sztucznym jeziorem i rzeczką, Wschodnią Rezydencją i miejscem do słonecznych spotkań.

Panoramy

panoramy - Włocławek Pałac Bursztynowy
panoramy - Włocławek Pałac Bursztynowy
panoramy - Włocławek Pałac Bursztynowy
panoramy - Włocławek Pałac Bursztynowy