Lokalizator

49° 44' 51" N   21° 28' 10" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Tarnów znajduje się w odległości 60km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Wirtualne Jasło

Jasło – miasto powiatowe w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim (od 1999), w obrębie Dołów Jasielsko-Sanockich. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa krośnieńskiego. Znajduje się ono na wysokości od 225 do 380 m n.p.m. na przecięciu rzek Wisłoki, Ropy oraz Jasiołki. Patronem miasta jest św. Antoni.

Do jajciekawszych zabytków miasta należą m.in.: kościół pw. Wniebowzięcia NMP – kościół farny najstarszy zabytkowy kościół w mieście z XV, XVIII, XIX wieku, a także dzwonnica kościelna z połowy XIX, XV wieku, kościół pw. św. Stanisława Biskupa wybudowany w latach 1892-93, zespół pałacowy z 2. połowy XIX, obejmujący neogotycki pałac Sroczyńskich z 1858 oraz zabytkowy park, zespół dworski obejmujący dwór wybudowany w latach 1730-32 następnie przebudowany w 2. połowie XIX w. oraz park z przełomu XVIII/XIX, a także liczne domy.

Panoramy

panoramy - Kościół Farny nocą
panoramy - Sala ze sztuką sakralną
panoramy - Pomnik Nieznanego Żołnierza
panoramy - Pomnik Tadeusza Kościuszki
panoramy - Fontanna w parku miejskim
panoramy - Jasielski rynek wieczorem
panoramy - Rynek w Jaśle - widok nocą
panoramy - MOSiR w Jaśle - basen pływacki