Lokalizator

50° 25' 31" N   18° 52' 9" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Zabrze znajduje się w odległości 14km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Kościół Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach

wirtualne wycieczki - Kościół Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Kościół wybudowany w latach 1909-1912, neoromański, bazylikowy, prezbiterium zamknięte absydą. Od zachodu czworoboczna, sześciokondygnacyjna wieża, hełm wieży cebulasty z latarnią. Portal ujęty filarami dźwigającymi trójkątny przyczółek wycięty półkoliście. Ciekawe zdobione wnętrze. Zachowała się tam także plebania z 1910 roku.

Budowa tego kościoła trwała zaledwie 17 miesięcy. Aż nieprawdopodobne, że w tak krótkim czasie powstał jeden z najpiękniejszych kościołów ziemi tarnogórskiej. Uroczystego poświęcenia nowej świątyni dokonał w niedzielę 19 listopada 1911r., proboszcz i dziekan z Radzionkowa ks. Józef Konietzko. W obrzędzie wzięli udział niemal wszyscy mieszkańcy nowej parafii oraz liczne delegacje z całego powiatu. Nowy kościół w Bobrownikach otrzymał tytuł: Przemienienia Pańskiego.

Panoramy

panoramy - Prospekt organowy
panoramy - Nawa boczna
panoramy - Prezbiterium
panoramy - Nawa główna