Lokalizator

51° 55' 48" N   19° 26' 41" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Lódź znajduje się w odległości 18km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Kościół p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Kościół p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła z 2 poł. XVIII w. Zbudowany z fundacji sędziego łowickiego Wilkanowskiego. Rozbudowany w 1938 r. – dobudowa zakrystii i kruchty. Odnowiony w latach 1945 – 46.
Drewniany kościół, trójnawowy konstrukcji zrębowej. Nie orientowany. Mniejsze prezbiterium od nawy, zamknięte trójbocznie z boczną zakrystią. Fasada zwieńczona dwukondygnacjowym barokowym szczytem z dużym krucyfiksem, poprzedzona kruchtą. Dach dwukalenicowy, kryty gontem z barokową wieżyczką na sygnaturkę. Zwieńczoną blaszanym hełmem z latarnią. Wnętrze podzielone słupami na trzy nawy. Pozorne sklepienie kolebkowe w nawie głównej i prezbiterium. W nawach bocznych płaskie z fasetą. Belka tęczowa z krucyfiksem z XVIII w. Ołtarz główny i dwa boczne wczesnobarokowe z poł. XVII w. Ambona z XX w. z rokokowym baldachimem. Krucyfiks z XVII w. Ogrodzenie murowane z cegły.

Źródło kosciolydrewniane

Panoramy

panoramy - Kościół Biała
panoramy - Kościół Biała
panoramy - Kościół Biała
panoramy - Kościół Biała