Lokalizator

52° 9' 54" N   19° 30' 1" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Lódź znajduje się w odległości 43km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Kościół Świętej Marii Magdalen w Łękach Kościelnych

wirtualne wycieczki - Kościół Świętej Marii Magdalen w Łękach Kościelnych Kościół p.w. Świętej Marii Magdaleny z 1775 r. zbudowany został z fundacji Jana Leźnickiego.
Drewniany kościół, trójnawowy konstrukcji zrębowej. Orientowany. Prezbiterium mniejsze od nawy, zamknięte trójbocznie. Wieża od frontu z kruchtą w przyziemiu. Zwieńczona hełmem blaszanym z latarnią. Kruchta z boku nawy. Dach dwukalenicowy, kryty gontem z czworoboczną wieżyczką na sygnaturkę. Zwieńczony hełmem blaszanym z latarnią. Wewnątrz chór muzyczny z późnobarokowymi organami. Belka tęczowa z krucyfiksem ludowym. Współczesna polichromia o charakterze ludowym. Ołtarz główny i trzy boczne barokowe z XVIII w. Ambona i chrzcielnica późnobarokowa. Obrazy z okresu XVIII i XIX w. Żyrandol z poł. XIX w. Dzwonnica murowana, klasycystyczna z 1 poł. XIX w. Czworoboczna, kryta dachem namiotowym. Ogrodzenie murowane.

Panoramy

panoramy - Kościół Łęki Kościelne
panoramy - Kościół Łęki Kościelne
panoramy - Kościół Łęki Kościelne
panoramy - Kościół Łęki Kościelne