Lokalizator

51° 45' 16" N   19° 27' 34" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Lódź znajduje się w odległości 0km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Ulica Piotrkowska w Łodzi

Ulica Piotrkowska - reprezentacyjna ulica Łodzi, jedna z najdłuższych handlowych ulic Europy, długości ok. 4900 m, biegnąca południkowo w linii prostej, pomiędzy pl. Wolności a pl. Niepodległości.

Ulica ta stanowiła od samego początku oś centralną, wokół której rozbudowywało się miasto a jej rozwój spontanicznie nadał obecny kształt jego centrum. Początkowo ulica stanowiła głównie trakt komunikacyjny, jednak z czasem zamieniła się ona w "wizytówkę miasta", centrum rozrywki i handlu, gdzie koncentrowało się całe życie rozrastającej się aglomeracji przemysłowej. Ulica podupadła znacznie po II wojnie światowej. Dopiero po 1990 r. została poddana stopniowej rewitalizacji i zamieniona w rodzaj deptaka, który w dużym stopniu pełni rolę podobną do rynku starówki innych miast. Budowle, urbanistyka, instytucje, restauracje, kluby i puby umieszczone w pobliżu tej ulicy tworzą obecnie szczególną jej atmosferę o "kultowym" charakterze, wykraczającym zasięgiem poza Łódź.

Panoramy

panoramy - Ulica Piotrkowska nocą
panoramy - Ulica Piotrkowska nocą
panoramy - Ulica Piotrkowska nocą
panoramy - Ulica Piotrkowska nocą