Lokalizator

50° 3' 25" N   19° 56' 16" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Kraków znajduje się w odległości 0km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Hotel Senacki

wirtualne wycieczki - Hotel Senacki Hotel Senacki, położony w sercu Krakowa, zachwyca pięknem odrestaurowanych wnętrz i niepowtarzalną atmosferą. Klasycystyczna forma oraz zdobienia architektoniczne okalające framugi okienne nadają mu dostojny i ekskluzywny charakter. Należy do tych hoteli "które pamięta się przez całe życie, choćby łączyła nas tylko jedna noc". Wystarczy w nim zamieszkać, aby poczuć smak miasta, móc spojrzeć na budzący się o poranku prastary Kraków i poczuć się jego częścią choćby na moment.

Hotel Senacki posiada łącznie 20 pokoi jedno i dwuosobowych rozmieszczonych na trzech kondygnacjach i poddaszu. Utrzymane są w subtelnej tonacji barw, przy zastosowaniu najwyższej jakości tkanin, mebli i dodatków, tak aby zapewnić wypoczynek na najwyższym poziomie. Z kolei widok z okien pokoi to niezapomniane spojrzenie na uroki najpiękniejszych miejsc w Krakowie.

Hotel Senacki mieści się w sercu Starego Miasta, przy ulicy Grodzkiej 51, będącej częścią Traktu Królewskiego i łączącej Rynek Główny z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Z okien 20 pokoi zaadaptowanej na hotel XIII wiecznej kamienicy można podziwiać znajdującą się na wyciągnięcie ręki bryłę barokowego kościoła św. Piotra i Pawła i kościoła św. Andrzeja.

W odległym o 300 metrów Rynku Głównym i jego okolicach mieści się kilkaset tętniących życiem restauracji i klubów. Bliskość teatrów, galerii i muzeów to szansa na zasmakowanie życia kulturalnego Krakowa. Przechodząc ulicą Krakowską, po krótkim czasie znajdziemy się w zawsze żywej i urokliwej dzielnicy - Kazimierz.

Panoramy

panoramy - Pub