Lokalizator

50° 54' 10" N   15° 43' 56" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Karpacz znajduje się w odległości 14km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Deptak w Cieplicach Śl-Zdroju

Cieplice Śląskie-Zdrój (niem. Bad Warmbrunn) - część miasta, uzdrowisko w Jeleniej Górze w województwie dolnośląskim, w latach 1935-1976 samodzielne miasto.

Od XIV wieku do 1945 roku Cieplice stanowiły własność rodziny Schaffgotschów, w 1935 roku uzyskały prawa miejskie.

Od XVII wieku, po spaleniu się zamku Chojnik, tutejszy pałac (wielokrotnie przebudowywany) stał się główną rezydencja cieplickich Schaffgotschów.

W 1945 roku miasto zostało włączone do Polski pod nazwą Cieplice Śląskie-Zdrój. Pozostałych mieszkańców wysiedlono do Niemiec.

2 lipca 1976 roku Cieplice zostały włączone do Jeleniej Góry.

W czasach nowożytnych osada stała się znana na Śląsku i poza nim dzięki występującym tu wodom leczniczym.

W uzdrowisku prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w następujących kierunkach: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, choroby reumatologiczne, osteoporoza, choroby nerek i dróg moczowych, choroby oka i przydatków oka.

Uzdrowisko oferuje także leczenie okładami borowinowymi. Swoistą terapią są także spacery po okolicy i udział w bogatym życiu kulturalnym cieplickiego kurortu.

Na terenie uzdrowiska znajdują się: 4 szpitale uzdrowiskowe, 6 sanatoriów, 2 zakłady przyrodolecznicze, przychodnia uzdrowiskowa.

Panoramy

panoramy - Plac Piastowski
panoramy - Pałac Schaffgotschów
panoramy - Długi Dom
panoramy - Przed klasztorem Cystersów