Lokalizator

52° 14' 36" N   21° 2' 21" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Warszawa znajduje się w odległości 3km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Warszawski balon widokowy

wirtualne wycieczki - Warszawski balon widokowy Nad Warszawą pojawił się nietypowy obiekt - helowy balon z gondolą widokową dla 30 osób. Orange Stacja Balon ożywi prawy brzeg Wisły i będzie dodatkową atrakcją stolicy, nie tylko podczas UEFA EURO 2012™.

Zgodnie z przesłaniem więcej z życia w Orange, zależy nam, by mieszkańcy Warszawy i turyści mogli korzystać z wyjątkowych atrakcji, a taką niewątpliwie stanie się Orange Stacja Balon. Przez pierwsze dwa tygodnie przeloty balonem będą dla klientów Orange darmowe, a później będą mogli oni skorzystać ze specjalnej zniżki - powiedział Paweł Patkowski, dyrektor Marki, Mediów i Komunikacji Orange Polska.

Balon posiada platformę widokową zabierającą naraz do 30 osób. Pozwoli ona na podziwianie panoramy Warszawy i okolic z wysokości 130 metrów. Balon jest w pełni ekologiczny, zużywa niewiele więcej energii elektrycznej niż laptop. Będzie to nie tylko platforma widokowa. Obok powstaną m.in. kawiarnia, sklep z pamiątkami, a na liczącym 1,5 h obszarze będą organizowane koncerty, imprezy plenerowe czy festiwale filmowe. Do maja będą trwały prace przygotowawcze do lotów z pasażerami.

Orange Stacja Balon jest usytuowana przy Moście Świętokrzyskim, po prawej stronie Wisły, zaledwie kilkaset metrów od Stadionu Narodowego. Podczas UEFA EURO2012™ będzie tam można obejrzeć mecz na żywo na wielkim telebimie, siedząc na trybunach na wale wiślanym.

Firma Warsaw Sky, która jest właścicielem i organizatorem Orange Stacji Balon szacuje, że w pierwszym roku działalności z lotu balonem skorzysta nawet 80 tys. osób.

źródło: http://wawcity.pl/kultura.php?id=5236

Panoramy

panoramy - Panorama Warszawy z balonu widokowego
panoramy - Przed startem
panoramy - Start balonu
panoramy - Widok z gondoli
panoramy - Widok z gondoli